اقتصاد دانش بنیان،نقش روزمره زندگی آینده

خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان می برد.

اقتصاد دانش بنیان،نقش روزمره زندگی آینده

تایرهایی که فشار هوای خود را به راننده اطلاع می‌دهند و لباس‌هایی که در واکنش به تغییرات دما گرم یا سرد می‌شوند، نسخه‌های اولیه محصولات مبتنی بر دانش یا «هوشمند» هستند که در حال حاضر در بازار هستند. پوشک هایی که هنگام خیس شدن تغییر رنگ می دهند و راکت های تنیس که در جایی که به توپ برخورد می کنند می درخشند، نسخه های هوشمند دیگر محصولات رایج هستند.

این محصولات هوشمند هستند زیرا آنها اطلاعات را فیلتر و تفسیر می کنند تا کاربر را قادر می سازد تا به طور موثرتری عمل کند. محصولات هوشمند که توسط کسب‌وکارهای دانش‌محور ایجاد می‌شوند، می‌توانند با ویژگی‌های مختلفی شناسایی شوند: تعاملی هستند، هرچه بیشتر از آنها استفاده کنید هوشمندتر می‌شوند و می‌توان آنها را سفارشی کرد. ما در مورد این و ویژگی های دیگر بحث خواهیم کرد، اما مطمئن هستیم که با تولید بیشتر چنین محصولاتی در عصر دانش، بسیاری موارد دیگر آشکار خواهند شد. مصرف کنندگان وقتی از محصولات هوشمند استفاده می کنند یادگیرنده می شوند که هم آنها را ملزم می کند و هم به یادگیری کمک می کند. کسب و کارها به سمت هوشمندتر کردن پیشنهادات خود حرکت خواهند کرد زیرا از انجام این کار سود خواهند برد. هنگامی که مشتریان آنها از آن محصولات استفاده می کنند، درگیر یک فرآیند آموزشی خواهند بود. دیدن مشتریان به عنوان یادگیرنده مستلزم تغییر اساسی در تفکر است. اما در طی دو دهه آینده، کسب و کارها مشتریان خود را به عنوان یادگیرنده و خود را به عنوان مربی در نظر خواهند گرفت. آنها تجربه یادگیری را برای کسب سود ترویج می کنند و مشتریان آنها از این تجربه سود می برند.

در سال های آینده، استفاده مردم از محصولات مبتنی بر دانش هم به عنوان مصرف کننده و هم در حین کار، برای موفقیت اقتصادی آنها حیاتی خواهد بود. ارزش یک کسب و کار نیز به همین ترتیب تعیین می شود: کسب و کارهایی که مبتنی بر ارائه اطلاعات به مشتریان هستند، بهتر از آنهایی که نیستند، کار خواهند کرد و کسب و کارهایی که می دانند چگونه اطلاعات را به دانش تبدیل کنند موفق ترین خواهند بود.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بذارید...
درباره [نویسنده]

امتیاز دهی به پست ها

یک دیدگاه بنویسید