وزارت اقتصاد
خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان می برد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه ای اعلام کرد، در دهه ابتدای شهریور ماه سالجاری نسبت به حراج اوراق مالی اسلامی دولت اقدام خواهد کرد.

این اوراق پنج ساله با نرخ سود اسمی سالانه ۱۸ درصد بوده و شرکت‌های تأمین سرمایه، صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی می‌توانند آن‌ها را خریداری نمایند.
بنا بر این گزارش، در این اطلاعیه می‌خوانیم:
وزارت امور اقتصادی و دارایی (به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران) در نظر دارد بر اساس قوانین و مقررات مربوط نسبت به انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی با شرایط مندرج در جدول ذیل اقدام نماید:
از کلیه نهاد‌های مالی موضوع بند (۲۱) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران – مصوب ۱۳۸۴- از جمله شرکت‌های تأمین سرمایه، صندوق‌های سرمایه گذاری و شرکت‌های بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی دعوت می‌شود، تقاضا‌های خود شامل مبلغ مورد در خواست و نرخ تعهد پذیره نویسی را در روز اعلامی در جدول فوق الذکر در سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران (قابل دسترسی برای کارگزاران مجاز در سامانه معاملات فرابورس ایران) ثبت نمایند. ضمنا حداقل حجم هر سفارش برابر با پنج هزار میلیارد (۵،۰۰۰،۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال باشد. شایان ذکر است، حسب هماهنگی‌های انجام شده با سازمان بورس و اوراق بهادار:
۱- ثبت مظنه در سامانه مذکور از سوی نهاد‌های واجد شرایط به منزله قبول تعهد خرید بوده و در صورت استنکافی از ایفای تعهدات اعلامی در موعد مقرر، مشمول قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
۲- نهاد‌های مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با رعایت مفاد اساسنامه و مقررات ناظر بر فعالیت نهاد‌های مالی می‌توانند نسبت به ثبت مظنه در سامانه مذکور اقدام نمایند.
٣- وزارت امور اقتصادی و دارایی در خصوص پذیرش با عدم پذیرش تمام یا بخشی از درخواست‌های ثبت شده مختار است. کلیه متقاضیانی که پیشنهاد‌های آن‌ها مورد تایید قرار می‌گیرد، موظفند حداکثر تا دو روز کاری پس از اعلام، نسبت به ارائه نسخه‌های تکمیل شده قرارداد‌های تعهد پذیره نویسی و سایر مدارک و مستندات مورد نیاز اقدام نمایند.
۴- کلیه سفارش‌ها به صورت “معتبر تا لغو” (Good till Cancel) در سامانه ثبت شود.
۵- عامل فروش اوراق فوق الذکر ایستگاه معامله گر مستقل بانک مرکزی است.
نظر شما راجع به این اوراق چیست؟
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بذارید...
درباره [نویسنده]

از سال ۱۳۸۷ که ترم دوم لیسانسم بود آرزو داشتم یه رادیو داشته باشم که دائم در مورد کارآفرینی صحبت کنه تا همه بتونن خیلی راحت هم به کارشون برسن و هم چیزی یاد بگیرن که برای همیشه بی کاری رو ریشه کن کنه. اون موقع اقداماتی هم مثل وبلاگ و ثبت چند تا دامنه ای که امروز مطرح هستند هم کردم و تا مدتی بازخورد خوبی می‌گرفتم.
خلاصه چند سال بعدش لیسانس گرفتم و دو سال بعد فوق لیسانس کارآفرینی از دانشگاه تهران که اون موقع ها بود که فهمیدم نیازه خیلی بیشتر بدونم تا فرد موثرتری باشم، تصمیم گرفتم مقطع دکتری مدیریت کارآفرینی رو هم بخونم، اما همیشه در کنار درس، تحقیق و پژوهش، کار کردم و همیشه چند تا کار تو دستم بود اما باز هنوز به ایستگاه کارآفرینی فکر می کردم تا اینکه مهر ۱۴۰۰ آرزوهام رو خواستم عملی کنم و کم کم ابعاد تازه ای به آرزوی خوب قدیمیم بخشیدم تا اینکه ایستگاه کارآفرینی جدید متولد شد.

امتیاز دهی به پست ها

یک دیدگاه بنویسید