خواندن این مطلب ۳ دقیقه زمان می برد.

چرا در برخی پروژه ها شکست می خوریم و در برخی پروژه ها، موفق می شویم؟ هزاران هزار سوال درباره این موضوع وجود دارد، سوالاتی که همه ما برای یکبار هم که شده درباره آن ها فکر می کنیم. خوشبختانه، پاسخ هایی نیز برای این سوالات موجود است.

اگر از روند و توسعه پیشرفت یکی از پروژه هایتان راضی نیستید، شاید راهنمایی که برای شما آماده کرده ایم بتواند به شما کمک ارزنده ای کند.

ما در این مقاله، ۵ راهنمایی کلیدی برای موفقیت در پروژه ها را مرور می کنیم.
پس با ایستگاه کارآفرینی همراه شوید تا این ۵ نکته را با یکدیگر مرور کنیم.

راهنمایی شماره اول:
یک بازه زمانی برای انجام پروژه تعیین کنید

برای هر پروژه ای که آغاز می کنید، یک تاریخ پایان هم تعیین کنید.
برای زمان لازم به ثمر رسیدن آن واقع بین باشید.
اگر زمان و توجه کمی صرف کارها کنید، ممکن است با شکست و تباهی مواجه شوید. و اگر زمان زیادی روی پروژه کنید، بازده کمتری نسبت به توانایی های واقعی خود خواهید داشت.

اگر راهی انتخاب کرده اید که برای پیشرفت پروژه مطمئن نیستید و نمی توانید برنامه زمانی مفیدی تنظیم کنید و جلوتر از زمانه تصمیمی بگیرید، از تجربیات افراد پیشکسوت کمک بگیرید.
تنها زمانی می توانید ضرب العجل های موثری برای پروژه ها تعیین کنید که شناختی کامل از کارهایی که باید انجام شوند داشته باشید.

 

راهنمایی شماره دوم:
وظایف فردی هر عضو را مشخص کنید.

تجربه نشان داده است که هیچ کس نمی تواند پروژه ها را به تنهایی انجام دهد. پس قبل از شروع کار، اعضای تیم و وظایف را مشخص کنید. اگر اعضا به خوبی متوجه اهداف و مقاصد شما نباشند، قادر نخواهند بود وظایف خود را به بهترین نحو احسن انجام دهند.

نکته مهم این مقاله این است که تمام اطلاعات لازم را در اختیار اعضای تیم بگذارید. هدف پروژه چیست؟ قصد دارید چگونه به آن برسید؟ و چرا مشارکت هر فرد، امری ضروری است؟

حتما پیش از شروع ملاقات تیمی، لیستی از موارد مهم قابل بحث و مذاکره تهیه کنید. هیچ گاه جلسات را بدون بحث درباره قدم های لازم برای رسیدن به هدف و مسئولیت هر فرد تمام نکنید.

راهنمایی سوم
هر هفته حداقل یک جلسه با اعضای تیم داشته باشید.

تنظیم یک برنامه زمانی و مشخص کردن وظایف افراد برای رسیدن به همه اهداف کافی نیست. شما باید روند پیشرفت کار ها را در بازه های زمانی مشخص از اعضا جویا شوید. ابزار های زیادی مانند نرم افزار to do برای این کار وجود دارند؛ با استفاده از چنین ابزارهایی امکان مشاهده روند پیشرفت کارها برای تمام اعضای تیم میسر می شود.

بدین وسیله افزایش انگیزه افراد جهت پیشرفت هر چه سریع تر کارها تسریع می گردد.
در جلسات هفتگی نیز، می توانید درباره روند پیشرفت پروژه و نواقص موجود بحث کنید. به خاطر داشته باشید که جلسات خود را کوتاه نگه دارید تا از تلف شدن بیهوده وقت جلوگیری کنید.

راهنمایی چهارم
همیشه مهره های کلیدی تیم در دسترس باشند

اگر می خواهید از به ثمر رسیدن یک پروژه اطمینان حاصل کنید، به همه افراد گوشزد کنید که همیشه در دسترس باشند. از خودتان شروع کنید و تمام ایمیل ها و تلفن های کاری را به موقع پاسخ دهید. وقتی همواره ایمیل های نخوانده یا پیغام های زیادی داشته باشید، ممکن است از انجام برخی کارها غافل شوید. آسان ترین راه برای جلوگیری از این موضوع این است که یک برنامه مدیریت ایمیل حرفه ای و همیشه در دسترس داشته باشید و پیغام ها را در زمان مناسب پاسخ دهید.

راهنمایی پنجم
شفافیت کاری را گسترش دهید

فرقی نمی کند خبر ها خوب باشند یا بد، اعضای گروه در صورت آگاهی بیشتر از آنها، بهتر کار خواهند کرد. تمام تلاش خود را برای تشویق کردن دیگر اعضا جهت بر عهده گرفتن مالکیت پروژه، به کار گیرید.

اگر نکات دیگری در ذهن خود دارید، آن را در بخش کامنت ها با ایستگاه کارآفرینی در میان بگذارید.

منبع: entrepreneur.com

 

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بذارید...
درباره [نویسنده]

یک پسر عاشق دنیای کامپیوتر

امتیاز دهی به پست ها

یک دیدگاه بنویسید