نشانه هایی که نشان می دهد فرزند شما در آینده کارآفرین می شود

خواندن این مطلب ۳ دقیقه زمان می برد.

در کشور صنعتی و پیشرفته کره جنوبی، تولد یک سالگی بسیار مهم است. در این روز مراسمی به جا آورده می شود که در طی این مراسم آینده کودک به خصوص راه و رسم شغلی او پیش بینی می شود. جزییات این مراسم در مکان های مختلف ممکن است کمی متفاوت باشد اما کلیات آن یکسان است. در طی این مراسم اولین آیتمی که کودک از بشقاب مقابل خود برمی دارد بیان کننده شغلی است که در آینده به آن خواهد رسید. مثلا اگر قلم و تخته بردارد یعنی هنرمند می شود، اگر ذره بین و مداد بردارد دانشمند می شود و اگر پول و طلا بردارد یعنی پولدار و سرمایه دار می شود.

واضح است که والدین سعی می کنند کودکانشان را تشویق کنند که آیتمی را انتخاب کنند که فکر می کنند بهترین گزینه است.

هرچند که این مراسم این روزها بیشتر برای برپایی رسم و رسوم ها و دورهم بودن و شادی برگزار می شود اما همچنان خانواده ها از آن برای نمایش آینده بچه هایشان استفاده می کنند.

ما در ایران عزیز، برای دانستن آینده شغلی فرزندانمان و دانستن این که آیا یک کار آفرین می شود یا خیر، نیازی به برپایی چنین مراسم هایی نداریم.

ما در این مقاله، ۶ نشانه را به شما نشان می دهیم که در صورت دیدن این نشانه ها در کودک خود به احتمال خیلی زیاد با یک کارآفرین بالقوه در آینده طرف هستید.
پس با ایستگاه کارآفرینی همراه شوید تا این ۶ نکته را با یکدیگر مرور کنیم.

مورد اول
به طور پیش‌فرض کارآفرینان، رهبرهای خبره ای هستند.
این به آن معنی است که آنها می توانند همه چیز را درست کنند و در کارها مدیر باشند. گاهی اوقات حتی کودکان بسیار خجالتی هم ممکن است مهارت های ویژه ای برای مشاغل مهم و آینده دار، از خود بروز کنند!

آیا کودک شما هر چیزی به او بگویید انجام می دهد یا با بی میلی و سهل انگاری همراه است؟ یا این که تمایل دارد تا در انجام امور با راه های خودش آن را انجام دهد؟ این شاید یکی از نشانه های اولیه شغل بزرگ کارآفرینی باشد.

مورد دوم

همیشه فاصله کوتاهی بین واهمه نداشتن درباره به ثمر رسیدن کار و توانایی پذیرش عواقب آن وجود دارد. اگر کودک شما توانایی ریسک کردن را دارد و در عین حال به مزایا و معایب آن نیز فکر می کند، یک نشانه دیگر در او یافته اید!
هیچ کسی نمی تواند یک شرکت را راه اندازی کند و مطمئن باشد که همه امور آن بدون مشکل و عیب، پیش می رود، بیش از آن باید در نظر داشته باشد که در طی راه اندازی شرکت مربوطه راهکارهای سطح پایین و منسوخ شده را در پیش نگیرد.

مورد سوم

اگر کودک شما نمی خواهد خلبان، مهندس، پزشک یا حتی مدل اینستاگرامی باشد، هیچ جای نگرانی نیست. طبیعت بشر به گونه ای است که سعی می کنند یک طبقه خاص را پیدا کنند و سعی کنند خود را در آن جای دهند، اما کارآفرینان ترجیح می دهند که قالب ها را بشکنند و جایگاهشان و سطح شان در جامعه، خودشان تعیین کنند. اگر کودک شما وقتی که دیگران از او می پرسند که «در آینده دوست دارد چه شغلی داشته باشد» جوابی نمی دهد، شاید بیان گر نشانه خوبی باشد.

مورد چهارم

احتمالا به مکررات پیش آمده که از فرزندتان خواسته اید که کاری را انجام دهد و در توضیح دلیل انجام کار گفته اید که «چون من می گویم»، یعنی حالت امر و نهی داشته باشد، و او هیچ توجهی به گفته شما نشان نداده است! موسس و بنیانگذاران شرکت ها چنین منطقی را به هیچ وجه نمی پذیرند. این که کارها همیشه یک روال خاص برای به نتیجه رسیدن را در پیش بگیرند برای آن ها پذیرفتنی نیست و دنبال پیدا کردن راه های دیگر هستند.

مورد پنجم
این بچه ها خودمختار و خود کفا و مستقل هستند.
نیازی نیست دائم آنها را در مورد انجام دادن یا ندادن تکالیف مدرسه شان، کنترل کنید، یا آنها را برای شرکت در کلاس های فوق برنامه یا تقویتی تشویق کنید. البته آن ها کودکان با استعدادی هستند اما گاهی ممکن است گیج یا سردرگم شوند. به طور کلی شما مشکلاتی را که در آینده، سایر پدر مادرها در این قبیل مسائل با کودکانشان دارند را، نخواهید داشت.

 

مورد ششم

اگر کودک شما صبح ها راحت و بی دردسر و به اصطلاح خودمانی تر، بدون دعوا، بیدار می شود بدانید که کودکتان ذاتا یک کارآفرین است. تحقیقات نشان داده که افرادی که صبح ها زود بیدار می شوند موفق تر هستند.

 

اگر نکات دیگری در ذهن خود دارید، آن را در بخش کامنت ها با ایستگاه کارآفرینی در میان بگذارید.

منبع: inc.com

 

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بذارید...
درباره [نویسنده]

یک پسر عاشق دنیای کامپیوتر

امتیاز دهی به پست ها

۲ دیدگاه

  1. سعید عبدی

    سلام، مشابه این مراسم در گیلان هم هست:
    رفتاری فرهنگی به نام «گازفروشان» که پس از رویش اولین دندان کودکان در حدود شش ماهگی انجام میشود. پس از پذیرایی با ترکیبی از حبوبات پخته، کودک را میان سفره ای می نشانند و دراطرافش ابزارهای مشاغل مختلف را قرار میدهند. شغل کودک در آینده به اولین انتخابش از آن وسایل بستگی دارد.

یک دیدگاه بنویسید